Get Adobe Flash player
Bilgi: Sorgulanacak bir ip adresi belirtmediğiniz veya doğru bir ip adresi girmediğiniz için sizin ip bilgilerinizi gösteriyoruz.

Sorgulanan IP : 54.144.255.152
IP Adresi Sorgulayın:

Ülke: United States (US)
Şehir: Virginia (Ashburn)
Enlem: 39.0437
Boylam: -77.4875
Saat Dilimi: -04:00
Hostname: ec2-54-144-255-152.compute-1.amazonaws.com

Sol bölümde bulunan ip bilgileri, güncel coğrafi veritabanımızdan alınmıştır. Veritabanımızın güncelliği konusunda Teknik Bilgiler bölümünden bilgi alabilirsiniz. Bu bilgiler ülke tespiti açısından %99, şehir, enlem ve boylam tespiti açısından %80'e yakın oranda doğruluk payına sahiptir. Şehir tespitlerinde 20 km'lik mesafe sapması oluşabilmektedir.


BilgiHarita (Google Map) Kullanımı: Farenizin sol tuşuyla çift tıklarsanız harita yaklaşacak; sağ tuşla çift tıklarsanız harita uzaklaşacaktır. Haritanın üzerindeyken farenin sol tuşuna basılı tutup imleci sürükleyerek farklı noktalara hareket edebilirsiniz.

Bilgi Dağarcığı:
Bilgisayarınız veya ağınız başkası tarafından ele geçirilerek, zombie yapılarak, saldırı (ddos), dolandırıcılık, hırsızlık gibi bilişim suçları sizin ip adresiniz ile işlenebilir. Sonuçta, yasa dışı işlemleri siz yapmış olmasanız bile ciddi yasal yaptırımlarla karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle en güncel işletim sistemi ve yazılımlar yanında, geçerliliğini kanıtlamış antivirus ve firewall kullanmalısınız.